Вітаємо Віктора Петровича Стуся з 60-річчям!


сторінки: 63

Cвій 60-річний ювілей 27 жовтня святкує Віктор Петрович Стусь – доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри урології ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», директор клініки урології КУ «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня імені І.І. Мечникова», академік Міжнародної академії біотехнологій і Міжнародної інженерної академії, головний позаштатний спеціаліст з урології Департаменту охорони здоров’я при Дніпропетровській ОДА, голова правління Асоціації урологів Дніпропетровської області, заступник головного редактора журналу «Урологія».

mazm18-3_63_f-201x300.jpg

В.П. Стусь

Трудовий шлях у медицині Віктор Петрович розпочав у Дніпропетровському медичному інституті, який закінчив у 1985 р. Пройшов хорошу школу професійного росту – від клінічного ординатора (1986-1991) до завідувача кафедри урології ДУ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (натепер). Свій ювілей зустрічає у розквіті творчих сил та енергії.

В.П. Стусь за свою більш як 30-річну трудову діяльність зробив неоціненний внесок у розвиток урології. За його участі сьогодні вітчизняна урологічна служба нагромадила досвід застосування практично всіх сучасних методів діагностики і лікування, які напрацьовано у світі. Він досконало володіє методиками проведення складних і малоінвазивних оперативних втручань, багато оперує. За його особистої ініціативи вперше на Дніпропетровщині було впроваджено операції при неплідді у чоловіків, ендофалопротезування при імпотенції, малоінвазивні оперативні втручання при лікуванні доброякісної гіперплазії передміхурової залози, органозберігаючі операції при раку нирки тощо.

У своїй роботі професор В.П. Стусь використовує багатий арсенал наукових знань. Основні напрямки його досліджень: оцінка негативного впливу факторів навколишнього середовища на сечостатеву систему людини, медична екологія, екоурологія, методи лікування урологічних, онкоурологічних захворювань, перш за все чоловічого непліддя, хронічного простатиту і сечокам’яної хвороби, імпотенції, інших недуг.

Завдяки своїм унікальним здібностям великого організатора, глибоким науковим знанням, наполегливості та послідовності вченого, Віктор Петрович залучив десятки провідних спеціалістів країни до багаторічних досліджень поєднаного впливу радіаційного фактора і важких металів уранодобувної та металургійної промисловості Дніпропетровської області на сечостатеву систему робітників та населення промислових міст. Він одним із перших вивчив стан сечостатевої системи у ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Результати цих досліджень дали можливість розробити сучасний комплекс з профілактики захворювань сечостатевої системи, а також провести комплексні заходи щодо поліпшення умов життя і праці населення одного з регіонів Дніпропетровщини – міста Жовті Води, яке підлягає постійному впливу комбінації радіаційних та хімічних факторів.

Високий рівень професійної підготовки, клінічної ерудиції та життєвої мудрості в поєднанні з цілеспрямованістю, працездатністю, постійні клінічні спостереження, досвід ученого послужили йому основою для написання понад 360 наукових праць, у тому числі 5 підручників, 12 навчально-методичних посібників, 14 монографій та отримання 19 патентів на винаходи. До того ж Віктор Петрович виконує значну роботу з підготовки фахівців-урологів. Більше ніж за 20 років роботи в академії він підготував сотні лікарів для закладів практичної охорони здоров’я. Його ім’я також добре знане і в міжнародних колах.

За редакцією д.мед.н., професора В.П. Стуся у 2014 р. видано навчально-методичний посібник «Урологія (практичні навички)» для студентів вищих медичних закладів, перекладений російською та англійськю мовами. Він брав участь у підготовці першого національного підручника «Урологія», який вийшов у двох виданнях (2013-2015) українською та російською мовами, а у 2016 р. – англійською.

У 2015-2017 рр. за редакцією професорів В.П. Стуся та С.П. Пасєчнікова також трьома мовами видано навчально-методичний посібник «Практичні навички для лікарів-інтернів», рекомендований ЦМК МОЗ України.

Віктор Петрович успішно поєднує лікувальну, педагогічну і наукову роботу з громадською. Вроджена інтелігентність і благородство, почуття такту і комунікабельність, принциповість завжди привертали до нього людей. Він є членом різних спеціалізованих рад та асоціацій, атестаційних комісій, редакційних колегій тощо. Останні 18 років – головний позаштатний фахівець, а згодом – експерт з урології Департаменту охорони здоров’я при Дніпропетровській ОДА.

За вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної урології і багаторічну творчу працю з інноваційного розвитку освіти в Україні, активну життєву позицію професор В.П.Стусь неодноразово нагороджувався Почесними грамотами, дипломами та відзнаками від різних установ та організацій.

Вельмишановний Вікторе Петровичу! Щиро вітаємо Вас з ювілеєм! Зичимо Вам здоров’я, життєвої сили й енергії, добра від людей, злагоди в усьому, гармонії та достатку в родині, добробуту і спокою у наш непростий час, а також ще довгих-довгих років плідної професійної діяльності. Нехай Вас завжди оточують вірні друзі, на роботі поважають колеги, а вдома піклуються і бережуть рідні.

Будьте щасливі, здорові, успішні та радійте життю!

З великою повагою редакція журналу «Медичні аспекти здоров’я чоловіка»

Наш журнал
у соцмережах:

Випуски за 2018 Рік

Зміст випуску 4 (31), 2018

 1. В.І. Горовий, І.Г. Слепова, А.І. Мисак, О.М. Капшук

 2. А.Ю. Гурженко

 3. І.І. Горпинченко, В.В. Спиридоненко

 4. И.А. Йовенко, И.В. Балака

Зміст випуску 3 (30), 2018

 1. В.И. Медведь

 2. Б.М. Венцківський, І.Б. Венцківська, О.С. Загородня

 3. Н.Г. Скурятіна, О.П. Гнатко

 4. С.П. Пасєчніков

 5. В.І. Зайцев, О.С. Федорук, І.І. Ілюк

 6. Ю.Н. Гурженко

 7. А.В. Руденко, С.П. Пасєчніков, М.В. Мітченко, О.М. Бавіна, В.В. Третяк

 8. О.А. Бурка

 9. А.М. Романенко, С.П. Пасєчніков, В.М. Григоренко, В.С. Грицай, О.В. Кравченко

 10. В.О. Бенюк, В.М. Гончаренко, Л.Д. Ластовецька, О.С. Неймарк

 11. О.Д. Нікітін

 12. С.П. Пасєчніков

 13. С.П. Пасечников

 14. О.Б. Прийма, І.В. Федорович, В.М. Іроденко, М.В. Босак

Зміст випуску 2 (29), 2018

 1. С.П. Пасєчніков, Я.М. Клименко

 2. П.В. Федорич

 3. И.И. Топчий

Зміст випуску 1 (28), 2018

 1. С.П. Пасєчніков

 2. М.І. Бойко, А. Гіверсман, Є.В. Лучицький, С.Л. Чеканов, Т.В. Березна, А.З. Журавчак, К. Бетокі, О.В. Кнігавко

 3. В.І. Горовий

 4. К.К. Бєляєв