П'ятий Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації» – знакова подія року

сторінки: 66-69

Пост-реліз

 

Три дні інтенсивного навчання

Інноваційні технології в медициніна перетині науки, техніки та бізнесу

Медичний туризм стирає кордони для пацієнтів

 

mazM_IMF-Forum.png

У виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза»14-16 жовтня 2014 р. проходив V ювілейний Міжнародний медичний форум «Інновації в медицині – здоров’я нації». Це масштабний захід у галузі охорони здоров’я, який щороку об’єднує потужну міждисциплінарну науково-практичну базу: програму Міжнародного медичного конгресу, найбільші на теренах України спеціалізовані виставки – Міжнародну виставку охорону здоров’я MEDICAEXPO та Міжнародну фармацевтичну виставку PHARMAEXPO.

Колосальний інтерес з боку відвідувачів (понад 10 250 зареєстрованих вітчизняних та закордонних спеціалістів медичної науки та практики), високий попит на експозиційні частини заходу (350 компаній), широка географія учасників виставок та міжнародних спікерів (21 країна світу), затребуваність науково-практичної та ділової програм підтвердили вагомість і значущість Міжнародного медичного форуму та вивели його в топ подій для лікарів, науковців, інвесторів, виробників, представників та дистриб’юторів медичного і лабораторного обладнання, інструментарію, повного спектра товарів медичного призначення, фармацевтичної продукції, – словом, для всіх причетних до медичної практики та науки.

Високий професійний рівень форуму дав можливість учасникам підвищити кваліфікацію, обмінятися досвідом, представити свої здобутки, відкриття та досягнення, інноваційні методи профілактики, діагностики та лікування, які вже найближчим часом будуть впроваджуватися в практику охорони здоров’я України, а також перейняти міжнародний досвід, налагодити партнерські стосунки, підписати угоди міжнародного рівня, науково-освітні угоди.

Уперше форум відбувся за підтримки Президента України та під патронатом Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Офіційна підтримка форуму: Кабінет Міністрів України, Міністерство охорони здоров’я України, Державна служба України з лікарських засобів, Київська міська державна адміністрація; організатори – Національна академія медичних наук України, компанія LMT.

Проведенню заходу сприяли 140 медичних асоціацій, 15 вищих медичних навчальних закладів, 3 академії післядипломної освіти. Інформаційну підтримку надали 180 спеціалізованих видань України, країн СНД та дальнього зарубіжжя, 400 спеціалізованих інтернет-ресурсів.

Привітальне слово від Президента України Петра Порошенка виголосила його радник, заслужений лікар України Ольга Богомолець. Президент у своєму зверненні підкреслив, що участь у заході закордонних і вітчизняних спеціалістів дасть змогу фахівцям охорони здоров’я підвищити свою професійну кваліфікацію, отримати сучасні знання і перейняти передовий досвід стосовно новітніх методів та засобів лікування.

З вітальним словом від імені голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я України Тетяни Бахтеєвої виступила головний консультант секретаріату Комітету Світлана Зброжек. Вона, зокрема, наголосила, що проведення цьогорічного форуму спрямоване на організацію платформи для діалогу між владою та фахівцями в галузі охорони здоров’я, об’єднання зусиль лікарів, науковців, виробників лікарських засобів та всіх причетних до медичної спільноти задля розвитку медицини та покращення якості надання медичних послуг в Україні.

У церемонії відкриття форуму також взяли участь інші офіційні особи. В.о. міністра МОЗ України Василь Лазоришинець зазначив, що форум протягом багатьох років поспіль дає змогу фахівцям вдосконалювати свої теоретичні та практичні знання, успішно представляти свої здобутки. Саме завдяки таким заходам відбувається тісне спілкування між виробниками та практиками, впроваджуються сучасні наукові розробки, а для бізнесу це час, коли треба рухатися назустріч науці та об’єднувати винаходи і потенціал, щоб разом сприяти розвитку охорони здоров’я в країні.

Голова Державної служби України з лікарських засобів Михайло Пасічник назвав форум знаменною подією, яка щороку включає проведення багатьох конференцій, допомагає постійному обміну думок та дає поштовх до вдосконалення галузі охорони здоров’я.

За словами першого віце-президента НАМН України Юрія Кундієва, форум сприяє піднесенню рівня медичної допомоги завдяки спільній праці науковців, лікарів державних установ академії та іноземних колег.

Крім того, в офіційному відкритті форуму взяли участь заступник міністра МОЗ України Наталія Лісневська, перший заступник голови Державного агентства України з туризму та курортів Валентина Гордієнко, заступник голови місії посольства Угорщини в Україні Ласло Пап, експерт відділу сприяння торгівлі та інвестиціям посольства Польщі в Україні Бартош Фурман, директори державних установ НАМН України, керівники профільних установ МОЗ України, ректори вищих медичних навчальних закладів та закладів післядипломної освіти, президенти профільних асоціацій, представники благодійних фондів, власники вітчизняних та закордонних медичних і фармацевтичних компаній.

Відкрити Міжнародну виставку медичного туризму SPA & Wellness – Healthcare Travel Expo, яка проходила паралельно з форумом, прибули Надзвичайні і Повноважні посли Республіки Болгарія, Республіки Корея, Республіки Куба, Малайзії, Угорщини, представники торгових відділів та економічних місій інших посольств.

Три дні інтенсивного навчання В начало статьи

Науково-практична програма форуму базувалася на ІІІ Міжнародному медичному конгресі «Впровадження сучасних досягнень медичної науки в практику охорони здоров’я України», який внесено до Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів і науково-практичних конференцій на 2014 р., затвердженого МОЗ та НАМН України.

Унікальний міждисциплінарний формат конгресу представив актуальну науково-практичну програму, до якої увійшов цілий комплекс заходів – 55 симпозіумів, конференцій, круглих столів, семінарів, лекцій, 30 майстер-класів,5 практичних шкіл. Експертами виступили 670 провідних українських та зарубіжних доповідачів з України, США, Польщі, Росії та Білорусії.

Співорганізаторами заходів стали 22 установи НАМН України, профільні заклади МОЗ України (Національний інститут раку, Державний клінічний науково-практичний центр телемедицини та ін.), українські та зарубіжні медичні та фармацевтичні організації (Асоціація радіологів України, Українська асоціація фахівців ультразвукової діагностики, Асоціація кардіологів України, Асоціація серцево-судинних хірургів України, Асоціація працівників медицини невідкладних станів і медицини катастроф, Асоціація ортопедів-травматологів України, Всепольське об’єднання приватних лікарень та ін.), вищі медичні навчальні заклади (НМУ імені О.О. Богомольця, НТУУ «КПІ» та ін.), заклади післядипломної освіти (НМАПО імені П.Л. Шупика, ХМАПО, ЗМАПО).

Традиційно професійний майданчик об'єднав головних лікарів приватних і державних медичних закладів України, які взяли участь у численних науково-практичних заходах конгресу. З великим успіхом пройшла третя за рахунком практична конференція «Приватна медицина: реалії практики». Власники приватних медичних закладів, менеджери охорони здоров’я таких широковідомих клінік та медичних центрів, як EUROLAB, «Діла», «Добробут», «Мати і дитина», «Медлайф-БІО», «Сінево», «Оксфорд Медікал», «Шарітель» та десятки інших, отримали ефективні поради побудови вдалих бізнес-моделей від практиків приватного сектора медицини.

У рамках спеціальної програми «Організація та управління охороною здоров’я» головні позаштатні спеціалісти МОЗ України провели виїзні засідання.

Традиційно великою популярністю користувалися Дні лабораторної медицини. Лише один цей напрямок за три дні роботи форуму зібрав понад 1600 фахівців. У рамках конгресу флагмани лабораторної медицини з НМАПО імені П.Л. Шупика, Всеукраїнської асоціації клінічної хімії та лабораторної медицини провели науково-практичну конференцію з міжнародною участю «Сьогодення та майбутнє лабораторної медицини» на чолі з Ганною Луньовою.

Українська лабораторна школа, основними організаторами якої є НАМН України, лабораторна та метрологічна служби НАМН України, ДУ «ННЦ “Інститут кардіології імені М.Д. Стражеска НАМН України„», викликала значний інтерес у відвідувачів і згуртувала численну аудиторію фахівців лабораторної медицини.

Одним із центральних напрямків роботи конгресу стала спеціальна програма «Медицина невідкладних станів». Уперше кафедра медицини невідкладних станів і кафедра медицини катастроф НМАПО імені П.Л. Шупика разом з Українським науково-практичним центром екстреної медичної допомоги і медицини катастроф та Асоціацією працівників медицини невідкладних станів і медицини катастроф провели симпозіум «Медицина невідкладних станів і медицина катастроф: актуальні питання». Світовий досвід учасники перейняли під час майстер-класів Школи екстреної медичної допомоги від авторитетних експертів сфери з профільних асоціацій та вищих навчальних закладів, які працювали у надзвичайних ситуаціях та в зонах бойових дій. Для наближення до реальних умов використовувалися сучасні манекени та симулятори.

Новинки діагностичного обладнання були представлені на стендах провідних компаній та в рамках спеціальної програми «Медична радіологія». Десять унікальних заходів цього напрямку дали можливість ознайомитися з останніми методиками діагностики різноманітних захворювань та максимально розширити теоретичні знання.

Зокрема, науковцями Інституту ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України було організовано конференцію «Актуальні проблеми ядерної медицини та променевої діагностики», приурочену до 15-річчя діяльності інституту.

У рамках Школи ультразвукової та функціональної діагностики слухачі отримали консультації, поради фахівців і взяли участь у тестуванні сучасної діагностичної техніки та новітнього обладнання.

Ініціаторами проведення спеціальної програми «Онкологія» виступили провідні вітчизняні онкологи з Національного інституту раку. На професійному майданчику у рамках науково-практичних заходів фахівці обговорювали інноваційні технології променевих методів дослідження в онкології та сучасні підходи до діагностики та лікування злоякісних пухлин.

Напрямок «Кардіологія» цьогоріч розширився. Відомі вітчизняні кардіологи радо представили широкому загалу свої відкриття у рамках Української кардіологічної школи імені М.Д. Стражеска «Проблеми коморбідності в кардіології» та конференції, присвяченої новітнім технологіям у діагностиці та лікуванні пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, організованої Національним інститутом серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова НАМН України.

Українська школа медсестринства знову зібрала повні зали фахівців сестринської справи, які у рамках низки майстер-класів отримали кваліфіковані поради експертів з догляду за пацієнтами.

Серед інших тематичних напрямків конгресу мали місце: терапія, алергологія, анестезіологія, гастроентерологія, геріатрія, ендокринологія, ендоскопія, імунологія, інфекційні та неінфекційні хвороби, неврологія, нефрологія, урологія, пульмонологія, функціональна діагностика, фізіотерапія та реабілітація, сімейна медицина, хірургія та нейрохірургія, ортопедія та травматологія, гематологія та трансфузіологія, педіатрія, акушерство та гінекологія, епідеміологія, вірусологія, біомедична інженерія, дерматовенерологія та ін.

Інноваційні технології в медициніна перетині
науки, техніки та бізнесу
В начало статьи

Передові медичні технології – один із ключових чинників ефективності системи охорони здоров’я. Сьогодні це вкотре підтвердили учасники найбільшої в Україні Міжнародної виставки охорони здоров’я MEDICAEXPO та Міжнародної фармацевтичної виставки PHARMAEXPO. Комплексний підхід в організації медичного форуму дає можливість об’єднати здобутки та зусилля науки та бізнесу задля вдосконалення профілактики, діагностики та лікування захворювань XXІ ст., сприяти підвищенню рівня оснащеності вітчизняних лікувальних і профілактичних установ, що в результаті впливає на поліпшення якості медичного обслуговування.

Завдяки хорошим можливостям форуму в експозиційній частині було представлено 400 торгових марок; 350 учасників з України, США, Польщі, Чехії, Німеччини, Росії, Франції, Швейцарії, Італії, Китаю та інших країн, ставши експонентами, змогли окреслити перспективи розвитку галузі на наступний рік та укласти взаємовигідні контракти.

Генеральний партнер виставки – Toshiba Corporation.

Партнери: UMT+, Мед Ексім, ПОЛІПРОМСИНТЕЗ, INTERO, Протек Солюшенз Україна, ТОВ «Хімлаборреактив», ALT Україна, ЕМСІMED, Аmed, Експерт, Сінево, ТОВ «Укрдіагностика».

Співробітники компанії UMT+ – провідного постачальника медичного обладнання в Україні і генерального дистриб’ютора Toshiba – ознайомили учасників з останніми новинками та провели майстер-клас із демонстрацією можливостей представлених апаратів від світових лідерів (Toshiba, Hologic, Accuray, Mediso, Intermedical, Elekta).

Компанія «Мед Ексім», яка в Україні представляє низку компаній зі світовим ім’ям: Esaote, Medispeс, Asclepion Laser Technologies, BeamMed, СIVCO, презентувала комплексні рішення з оснащення професійним обладнанням медичних закладів різного профілю.

На стенді компанії «Протек Солюшенз Україна» спеціалісти змогли ознайомитися з лабораторним обладнанням, обладнанням для ультразвукової діагностики, медичними ліжками, витратними матеріалами та реагентами.

Постійний учасник заходу – компанія «Хімлаборреактив» представила весь необхідний асортимент продукції для медичних лабораторій: біохімічні аналізатори та реагенти, гематологічні аналізатори та реагенти, аналізатори газів та електролітів крові, тест-смужки, імуноферментні аналізатори, портативні ультразвукові сканери, програмне забезпечення для ультразвукових сканерів, дозатори і багато іншого. Продемонстрували та надали консультації з приводу їх застосування експерти із загальновідомої компанії «Інтермедика».

Серед нових учасників форуму: ТОВ «Нова медична група», Інвасервіс, Прем’єр-Дентал, Юнітранс-ЮА, Алві-Лайн, ВСМ Україна, ВКФ Cтоматолог-Ж, Медгарант, IMG (Integrated Medical Group), ЛІДОМЕД БІО, TAKEDA, МЕДКОСВІСС, Ай.Сі.Єф Україна, БЕМЕР УКРАЇНА, Amoena Medizin-Orthopadie-Technik GmbH, ОСД Східна Європа, АФС «Медицинтехнік», КАРДІОКОМ (RCLIN) та багато інших.

Постійні учасники форуму: МОДЕМ 1, ЛАБІКС, Медіст, Вектор-Бест-Україна, Медігран, УКРТЕЛЕМЕД, Авіс-Мед, НВО «Практика», ДІАМЕБ, Медімекс-Україна, Віола-Медтехніка, НВЛ Гранум, БТЛ-Україна, Медтехніка-Дент, BIO-RAD, Рош Діагностікс, Терра-Мед, НВФ Сіместа-Ваал, БМТ УА, АВАНТІС-ЛК, ЛАБВІТА, ТехМедКонтракт, ХЕМА, Біо Тест Мед, Теспро, МК «Квертімед-Україна», Київське ВО «Медапаратура» (КВОМА), БіоЛайн Україна, ОНІКО, Профімед-Сервіс, ВОЛЕС, група компаній «Сканер», МЕДІКОМ-Україна, компанія «Медрам», Мібе Україна (Дермафарм), Здраво, Натурлайф, Українська академія біологічної медицини, фармацевтична фабрика «Здоров’я» та сотні інших.

У рамках виставок MEDICAEXPO і PHARMAEXPO успішно реалізували діловий пакет пропозицій – BusinessPoint та Buyers program. Їх учасники та відвідувачі провели заплановані бізнес-зустрічі, на яких змогли домовитися про закупівлю, постачання обладнання чи інших товарів, обговорили майбутні спільні проекти.

Медичний туризм стирає кордони для пацієнтів В начало статьи

Одночасно з форумом відбулася ІІІ Міжнародна виставка медичного туризму, SPA & Wellness – Healthcare Travel Expo, орієнтована на практику надання високоякісних медичних послуг на території України та за її межами. Участь у заході взяли 96 фахівців. У рамках виставки було представлено національні експозиції Польщі, Туреччини, Угорщини, а також провідні клініки, медичні та реабілітаційні центри, санаторно-курортні заклади, SPA & Wellness курорти Австрії, Ізраїлю, Іспанії, Литви, Малайзії, Словаччини, Словенії, України, Фінляндії, Таїланду.

Виставка пройшла за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, МОЗ України, Державного агентства України з туризму та курортів, НАМН України; за сприяння інформаційного бюро «Угорський туризм», Польської туристичної організації, представництва CzechTourism в Україні, посольства Малайзії в Україні, Торгового відділу посольства Австрії – ADVANTAGE AUSTRIA, Торгово-промислової палати Куби, посольства Словацької Республіки в Україні.

Міжнародні партнери: Turkel Fair Organization Inc, Atlas Business Service Ltd, Intersana.

Залучаючи все більше зацікавлених людей до нового напряму – медичного туризму, за словами постійних відвідувачів, виставка цьогоріч розширилася і консолідувала фахівців медичного туризму, індустрії охорони здоров’я, керівників профільних відомств, представників посольств, місцевих, регіональних та міжнародних асоціацій та організацій, представників міжнародних клінік, реабілітаційних центрів, SPA & Wellness курортів.

За три дні роботи Міжнародного медичного форуму, його спеціалізованих виставок та Міжнародної виставки медичного туризму SPA & Wellness – Healthcare Travel Expo завдяки насиченим науково-практичним та бізнес-програмам було проведено чимало професійних зустрічей, переговорів, представлено нові відкриття, фахівці галузі охорони здоров’я підбили попередні підсумки роботи, продемонстрували досягнення медицини, окреслили перспективи розвитку галузі охорони здоров’я. Форум створив нові можливості і дав імпульс для просування та впровадження інноваційних технологій у практику охорони здоров’я.

Уперше відбувся захід щодо українсько-польської співпраці та реалізації програми «Пацієнт без кордонів» – круглий стіл «Польсько-українське співробітництво у сфері медичного туризму: перспективи та ризики», участь у якому взяли фахівці Всепольського об’єднання приватних лікарень, представники посольства Польщі в Україні та ін. У рамках цього заходу обговорювався візовий режим для українських пацієнтів. Серед широкого кола тем живих дискусій – проблематика співробітництва з українськими партнерами в контексті змін системи охорони здоров’я України, медичні потреби українського ринку, польське страхування для забезпечення пацієнтів можливістю діагностики та лікування у Польщі. Також учасники круглого столу дізналися про можливості підвищення кваліфікації лікарів у Польщі, переваги польських медичних центрів, обговорили специфіку співробітництва між українськими та польськими посередниками, постачальниками медичних послуг та ін. Організатори заходу – Всепольське об’єднання приватних лікарень, Atlas Business Service Ltd, Компанія LMT.

Партнером круглого столу виступив відділ сприяння торгівлі та інвестиціям посольства Республіки Польща у Києві.

Семінар-тренінг «Ви досі чекаєте пацієнтів?», який організувала компанія MEDWIO, дав змогу початківцям у медичному туризмі з’ясувати секрети ефективної роботи медичного закладу та пошуку пацієнтів.

Співробітники відомої турецької клініки Liv Hospital провели круглий стіл «Мінімально-інвазивна радикальна хірургія передміхурової залози з використанням робота да Вінчі (da Vinci)». Програма круглого столу включала майстер-клас, обговорення актуальних та проблемних питань. Захід увінчався врученням п’яти сертифікатів на навчальні поїздки для лікарів-урологів до Туреччини.

 

Цифри та факти проведеного форуму:

 • Було задіяно 5078 м2 експозиційної площі.
 • Представлено:

– 350 учасників IMF,

– 96 учасників HTExpo.

 • Країни-учасниці: Австрія, Іспанія, Італія, Китай, Литва, Малайзія, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, Словенія, США, Таїланд, Туреччина, Угорщина, Україна, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Японія.
 • Кількість зареєстрованих фахівців – 10 252.
 • Географія відвідувачів: Нідерланди, США, Грузія, Угорщина, Литва, Латвія, Італія, Німеччина, Польща, Естонія, Швейцарія, Азербайджан, Туркменістан, Пакистан, Молдова, Росія.
 • Було організовано:

– 55 науково-практичних заходів.

– 30 майстер-класів.

 • За підтримки 76 організаторів та співорганізаторів.
 •  

Наступні VI Міжнародний медичний форум та IV Міжнародна виставка медичного туризму SPA & Wellness – Healthcare Travel Expo відбудуться 15-17 квітня 2015 р. у виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза», м. Київ, вул. Салютна, 2 Б.

Додаткова інформація

Прес-служба форуму: тел.: +38 (044) 526-90-25,+38 (093) 907-14-50;

pr@medforum.in.ua;

www.medforum.in.ua;

www.htexpo.com.ua.

 

В начало статьи

 

Наш журнал
у соцмережах:

Випуски за 2014 Рік

Зміст випуску 4 (15), 2014

 1. Поворознюк М.В.

 2. Пушкарь Д.Ю., Раснер П.И.

 3. Малярчук І.В., Россоха З.І., Горовенко Н.Г.

 4. Беловол А.Н., Князькова И.И., Разумович Б.Ю. и др.

 5. Рыкова О.В.

Зміст випуску 3 (14), 2014

 1. Мартынюк Л., Ружицкая О., Мартынюк Е.

 2. Россихин В.В., Степанова Е.А.

 3. Беловол А.Н., Лесовой В.Н., Князькова И.И.

 4. Рыкова О.В.

Зміст випуску 2 (13), 2014

 1. Беловол А.Н., Князькова И.И., Цыганков А.И.

 2. Кутасевич Я.Ф., Олейник И.А.

 3. Ткачук В.Н., Ткачук И.Н.

 4. Нечипоренко Н.М.

Зміст випуску 1 (11), 2014

 1. Тюзиков И.А., Калинченко С.Ю., Ворслов Л.О. и др.

 2. Рыкова О.В.

 3. Кубанський С.А.

 4. Беловол А.Н., Князькова И.И.

 5. Савоськина В.А.

 6. Бойко А.І., Соснін М.Д., Губарь А.О.

Зміст випуску 1-1 (12), 2014

 1. Пасєчніков С.П., Мітченко М.В., Нашеда С.В.

 2. Пасечников С.П., Митченко Н.В., Нашеда С.В.

 3. Мавров Г.И., Запольский М.Э.

 4. Рыкова О.В.